Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Наддністрянська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04327011) був реорганізований і увійшов до складу Мурованокуриловецької громади

Про історію с. Наддністрянське

Село Наддністрянське одне з наймальовничіших куточків Поділля. Лежить воно на лівому березі повноводного Дністра.

Люблять наддністрянці своє село.Дорожать своєю історією.

Ось одна із легенд, пов”язана з історією виникнення села:

На тому місці, де розташоване село, був колись березовий ліс, тому назва села походить від слова «береза». І село називалось Березова до 1960 року. Але перекази давнини говорять і зовсім про інше: село було розташовано дуже давно з осілих кочуючи племен древлян і не на цьому місці, де зараз лежить воно.

Тепер село знаходиться на рівнині біля двох кілометрів від Дністра, а перше поселення було на самому березі річки, в урочищі, яке тепер зветься Підділ.

До цього часу збереглися сліди, які свідчать про те, що там колись було село.

Збереглися розвалини старої церкви, місце колишнього цвинтаря і гончарної майстерні.

Розкопки гончарних виробів переконують нас в тому, що гончарі виробляли вироби не лише для своїх потреб, а й для збуту. Гончарі дбали про гарне оформлення виробів, прикрашали їх різноманітними орнаментами. Від розташування цього поселення на березі і пішла назва «Бережани», »Бережанка», а потім Березова.

НАРОДНА ОСВІТА В СЕЛІ ДО РЕВОЛЮЦІЇ:

1885 року відкрито церковно-приходську школу. Був один вчитель і тридцять учнів. У 1912 році в школі початкове 4 річне навчання. Було три вчительки і 75 учнів.

Колгосп почали утворюватися тільки у 1930 році. Спочатку у селі були три колгоспи: ”Комсомол”, ”Червоний кордон”, “Перша п”ятирічка”. Перший голова колгоспу “Комсомол”-Мосєжний Семен. Головою сільської Ради був Жмурчук.

У 1931 році у селі було відкрито семерічну школу. В ній навчалося 145 учнів, їх навчали 8 вчителів.

Значні зміни відбулися в селі за 1977-1987 рр. Зміцнювався колгосп. У 1980 році очолював колгосп Слюсар Іван Юстинович. На території виросло чимало новобудов. Введено в дію лазню-1984 р., двоквартирний будинок для спеціалістів сільського господарства у 1986 р. Окрасою села став чотирьох квартирний будинок для вчителів. У 1986 році очолив колгосп Гринь М.П. А в 1991 році – Лукаш М.І.

У 1993 році колгосп перейменовано на колективне сільськогосподарське підприємство «Дністер».

У 1994 році запрацював олійний цех.

У1997 році сільську раду очолив Гринь Анатолій Іванович.

У 1997 році зроблено капітальний ремонт клубу.

У 2003 році сільське господарство занепало, землі всі не оброблялись. ТОВ в 2004 році ліквідовано.

В 2006 році сільським головою стала Денисова Надія Василівна.

На даний час на території сільської ради проживає 820 жителів.

З них учасників Великої Вітчизняної війни - 98 чол., учасників бойових дій - 4 чол., Інвалідів - 6 чол., багатодітних родин - 4.

На території сільської ради функціонує середня зальноосвітня школа I-IIIст., фельшерсько-акушерський пункт, бібліотека, клуб, дитячий садок, 4 торгові точки (4 з них належать приватним підприємцям).

На території сільської ради діють 1 релігійне об’єднання та 2 осередки політичних партій, створено жіночу, опікунську ради, раду ветеранів.

Депутатський корпус сільської ради налічує 12 депутатів сільської ради.

Вся діяльність сільської ради,депутатського корпусу спрямована на підвищення добробуту та життєвого рівня громадян.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування